top of page

Dwudniowe warsztaty szkoleniowe

  • dwur18
  • 31 sie 2023
  • 2 minut(y) czytania

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu z zakresu pszczelarstwa. Celem głównym szkolenia jest rozwój terenów wiejskich w ramach pszczelarskiej edukacji poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń. Szkolenie będzie prowadzone w postaci 2-dniowych spotkań warsztatowych. Ramowy program 2-dniowych spotkań warsztatowych:

  1. Porady praktyczne z zakresu gospodarki pasiecznej.

  2. Hodowla matek pszczelich na własny użytek.

  3. Sposoby na powiększanie pasieki we własnym zakresie.

  4. Źródła finansowania działalności pszczelarskiej.

Program szkolenia: Dzień 1 - szkolenie stacjonarne – 8h zegarowych: 2h – temat 1 Porady praktyczne z zakresu gospodarki pasiecznej. 15min - Przerwa kawowa. 1,5h – temat 2 Hodowla matek pszczelich na własny użytek. 10min - Przerwa kawowa. 2h – temat 3 Sposoby na powiększanie pasieki we własnym zakresie. 30min - Przerwa obiadowa. 1,5h – temat 4 Źródła finansowania działalności pszczelarskiej. Dzień 2 - 1- dniowy wyjazd studyjny do pasieki. Ramowy program wyjazdu studyjnego - 1 dzień przeznaczony na wyjazd:

  1. Spotkanie uczestników pod adresem sali szkoleniowej.

  2. Przejazd do pasieki pokazowej.

  3. Przeprowadzenie wykładu przez właściciela pasieki na temat sposobów jej prowadzenia, powiększania, ze szczególnym uwzględnieniem dochodowości.

  4. Przerwa kawowa.

  5. Prezentacja własnych produktów pszczelich, analiza sposobów promocji produktu i sprzedaży.

  6. Powrót pod adres sali szkoleniowej.

Łączny czas trwania każdego wyjazdu studyjnego będzie wynosił 5,5h, w tym: 3h – czas prowadzenia wykładów i prezentacji przez właściciela pasieki 0,5h – przerwa kawowa Ok 2h – czas podróży tam i z powrotem. Wstępnie planowany jest wyjazd dla grupy z woj. śląskiego do pasieki zawodowej Jerzego Lary w Garnku (Kłomnice) lub do pasieki Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej w Pszczynie. Transport na wyjazd studyjny zostanie zapewniony. Szkolenie będzie prowadzone przez osobę posiadającą praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zakładania i prowadzenia pasieki pszczelej. Posiadającą własną pasiekę oraz co najmniej 5 letnie doświadczenie w prowadzeniu pasieki. Podczas każdego dnia szkolenia, każdy z uczestników otrzyma poczęstunek oraz obiad, składający się z drugiego dania. Poczęstunek (przerwa kawowa): kawa, herbata, woda, soki, ciastka. Dokładna data szkolenia nie jest jeszcze ustalona, ale będzie to na pewno miesiąc wrzesień. Termin uzależniamy od tego w jakim czasie zbierze się grupa w danym regionie, gminie. Szkolenie jest bezpłatne i jest dedykowane dla osób pełnoletnich. Zależy nam na jak najszybszym utworzeniu grup 15 osobowych w danym województwie. Zachęcamy do udziały w szkoleniu. Pozdrawiam Katarzyna Ryszkowska Stowarzyszenie Pszczelarskie Ziemi Kłomnickiej Kuźnica 29 42-270 Kłomnice tel. 782 853 257



Zapisy przyjmuje Bogdan Plaza tel. 602770912

Wypełniony formularz prosimy przesyłać do Bogdan Plaza email: pszczelarze.naklo@wp.pl



 
 
 

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Badanie strat rodzin pszczelich 2025

Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję, że została uruchomiona kolejna edycja badania ankietowego o zimowych stratach rodzin pszczelich w...

 
 
 

Comments


Koło Pszczelarzy w Nakle Śląskim ul. Oświęcimska 3, 42-622 Świerklaniec tel. 573 305 790,

GOK w Nakle Śląskim ul Głowna 58

© 2016 by Sebcio. Proudly created with Wix.com

Zapisz się na naszą listę mailingową

bottom of page